Mi is a 10 cm vastagságú üveggyapot? A különféle építészeti igényekhez alkalmazkodó, környezetbarát, rugalmas és kiváló szigetelési értékekkel rendelkező üveggyapotnak nevezett szigetelőanyag 10 cm vastagságú verziója.
10 cm üveggyapot: alapvető tudnivalók és előnyök
A 10 cm üveggyapot előnyei
- Kiváló hőszigetelő képességgel rendelkezik. Beépítésével akár kiküszöbölhető nyáron a klíma használata is.
- Egyszerű vele dolgozni, mivel könnyű és rugalmas. A darabolásához elég egy vágóeszköz, és a gyártó által előírt biztonsági felszerelések (kesztyű, szemüveg).
- Minimális hulladék keletkezik a beépítése során.
- Az üveggyapot egy fenntartható szigetelés: 100 %-ban újrahasznosítható, nem veszélyes az egészségre.
- Időtálló.
- Ez az ásványgyapot fajta lélegző, azaz az épületben keletkező pára könnyen távozik az üveggyapoton keresztül. Megakadályozza a penészesedést és a páralecsapódást a belső falakon.
- Ellenáll a kártevőknek.
- Nedvességtől óvni kell, nem vízálló.
- A1 tűzvédelmi besorolásának köszönhetően tűzálló. Tűz hatására nem füstöl, nem ereszt ki mérges gázokat sem.
- Az üveggyapot szigetelés kiváló hangelnyelő, különösen válaszfalba építve.
- Az üveggyapot a kőzetgyapottal szemben nem lépésálló. Igény esetén szervízjárat vagy járófelület kialakítása szükséges a használatakor.
Mire használjuk a 10 cm üveggyapotot?
A 10 cm üveggyapot szigetelést könnyűszerkezetes épületek, nem terhelhető gerendás födémek és álmennyezetek feletti, valamint tetőterek hang- és hőszigetelésére használják. Tetőtér beépítésnél a szarufák közötti rétegeket „Z” alakban, rozsdamentes huzalozással kell rögzíteni. A kisebb sűrűségű, tekercselt üveggyapotot födémekbe, tetőszerkezetekbe szarufák közé építik be párazáró fóliával együtt. A táblás üveggyapot szigetelést előtét, határoló és válaszfalak (gipszkarton mögé) használják. Ajánlott továbbá szerelt válaszfalak és épület zárófödémek hangszigetelésére is.